Jdi na obsah Jdi na menu
 


Svod mladých a bonitace Cvikov 25.7.2008

29. 7. 2008

   Při běhu 2. ročníku LVT ve Cvikově dne 25.7.2008 za slunného počasí proběhl svod mladých rtw a bonitace. Měli jsme možnost shlédnout 18 zvířat nastoupených na svodu a 5 psů na bonitaci. 

   Při svodu se psi pěkně předvedli. Na to, že někteří majitelé byli začátečníci a svod absolvovali poprvé, zvládli vše na jedničku. Ani jedno zvíře v kruhu nejevilo bojácnost či agresivitu, což si myslím je pozitivní. Podrobnější exterierové zhodnocení nechám na odbornících, ale dle mého se na svodu objevila spousta pěkných a nadějných rotvíků.

   Z naší pobočky svod splnili: Bianka s Luckou Křížovou, Nolly s Luckou Bezdíčkovou, Boogie Woogie se Zuzkou Penglovou, Cliff s Dášou Bezdíčkovou, Becky s Pavlínou Moravcovou a Cairo s Tomášem Rysem.

   Na bonitaci jeden z přihlášených pejsků nenastoupil a jeden byl bohužel vyřazen již v kruhu, kdy se nenechal změřit. Ostaní přihlášení bonitací prošli. Nechci opomenout fenku April majitelky Romči Čermákové, která absolvovala přebonitaci a svým výkonem všem předvedla, že co se jí událo na bonitaci v Praze byla opravdu náhlá zdravotní idispozice a rozhodně ne špatná povaha.

   Z naší pobočky bonitaci splnili: Boogie se Zuzkou Penglovou a April s Romčou Čermákovou.

Všem moc gratuluji a přeji hodně štěstí do další práce! L. Křížová

KATALOG s výsledky zde

.

Prohlášení rozhodčího pro exterier pana Němce zde 

Prohlášení rozhodčího pro výkon pana Tišla:

Dne 25.července jsem se zůčastnil bonitace rotvajlerů na cvičišti ve Cvikově.Byl jsem příjemně překvapen velmi slušnými povahami předvedených jedinců.Posuzoval jsem hlavně přirozené chovaní psů i fen a povahové vlastnosti při zákusech    na figuranta.Všichni se předvedli na velmi slušné úrovni, s  vyjímkou jediné feny,kterou trošku poškodil figurant,když velice neobratně použil nápřahy obuškem,dostal poučení  a pak již vystupoval tak jak je zvykem.Všichni ostatní se představili jako     velmi pozorní,tvrdí,  s aktivní obrannou reakcí,temperamentní a velmi vyrovnanými procesy vzruchu a útlumu i s velmi pěknými zakusy do ochranného rukávu.Všechny  posudky byly konzultované tříčlennou komisí a odpovídají zadaným kódům přidělené všem předvedeným jedincům.

Jaroslav Tišl

rozhodčí pro výkon

člen komise rozhodčích

                                                                                                                            
.

* Na fotky ze svodu a bonitace od paní Jany Veselé, majitelky pejska Jerryho Vombat, který se svodu taktéž zúčastnil se můžete podívat zde a zde a zde a zde a zde. Moc děkujeme!

* Na další fotky z akce od Petry Růžičkové se můžete podívat zde. Za foto děkujeme!

.

Obrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Diky .

(ILLKOVA Soňa + Leon Sunrise, 31. 7. 2008 14:41)

Me diky patri hlavne Darje Kahanove i ostatnim,za jejich nesmirnou ochotu mi pomoci a PSI MOTLITBA,visici v klubovne,hovori jasne:nejvetsi diky patri VSEM PEJSKUM na celem svete,za to,ZE JSOU!