Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výcvikový víkend Maxov - Radvanec

8. 11. 2010

Ve dnech  5.- 7.11.2010 jsme se zúčastnili letošního posledního výcvikového víkendu  naší pobočky v rekreačním středisku poblíž Sloupu v Čechách – v Maxově. Výcvikový  víkend pod taktovkou - berličkou Darji, začal večerní bojovkou pro účastníky – kdo najde ubytování a kdo ne. Někteří trefili napoprvé, někteří napodruhé, někteří dojeli skoro až k cíli a na poslední chvíli se dali na ústup. Nakonec jsme se ale všichni ve zdraví sešli ve společenské místnosti, abychom mohli zahájit bujarou zábavu. A že o ni nebyla nouze. Přijel se za námi také podívat Honzík Kuncl, který si na chvilku  odskočil od  bagru, aby mohl pobýt se svou „druhou rodinkou“. Byl obdarován za své úspěchy v letošním roce několika diplomy a věcnými cenami. Stal se nejúspěšnějším ve zkouškách i závodech dle MZŘ. Získal 1. místo na MR RTW a v neposlední řadě složil figurantské zkoušky I.třídy.

Po informacích k programu VV, předběžným plánem na rok 2011 a diskuzi ohledně nového vedení pobočky, se mohlo začít s volnou zábavou. O tu se tentokrát postaral Péťa B., který nám předvedl své taneční kreace a schopnosti DJ. Odchod na lůžka byl takřka pro všechny hodně po půlnoci. V sobotu ráno nám paní kuchařka připravila moc dobrou snídani a my mohli vyrazit na stopy. To jsme ještě netušili, že stopy budou to poslední co budeme dělat za sucha.

Kolem 10 hodiny byly obrany. Děkujeme figurantům Vláďovi Koníčkovi, Petru Bečkovi a Martinovi Suchánkovi za jejich práci a nápady na zlepšení našich pejsků. Děkujeme Martinovi za jeho střeštěné nápady, kromě toho že jsme se něco naučili, jsme si užili i spoustu zábavy s „Vřískotem“ a „Příšerou“ v lese a na dětském hřišti. Bohužel ke konci obran se začal spouštět déšť, který neustal až do konce našeho pobytu. V poledne nás v jídelně pohostili báječným obědem a jako vždy sladkým dezertem. Po obědě se někteří pustili do výcviku poslušnosti a někteří dali přednost teplé „jizbě“ nebo baru. Kolem půl čtvrté se naši stateční hoši zase hodili do gala a my na ně vypustili naše psíky.

O půl sedmé byla večeře a naše paní kuchařka opět nezklamala. O takovém rautu si můžou nechat jinde zdát. Jak někdo příznačně podotknul „jednalo se o obžerství“. Nepřeberné množství řízečků, karbanátků, salátků a jiných pochutin že z toho oči přecházely. Po večeři jsme se všichni zmohli jenom na to, odkutálet se do jizby a pohodlně se usadit. Následovalo vyhlášení úspěchů za 2.pl.2010. Celoročních soutěží o nejlepší výsledky, ať již z výstav, zkoušek či závodů, které sestavila naše výcvikářka Romana Čermáková. Každý získal diplom a věcnou cenu v podobě pamlsků pro pejsky. Zvláštní cena byla udělena slečně Janě Králové se psem Argem Terezský dvůr za složení zkoušky Canisterapeutického psa.


ObrazekObrazekObrazek


Naší „šéfové“  Darje, vzhledem k tomu, že se rozhodla předat žezlo dál, byl udělen „ Dekret čestného členství “ se spoustou pěkných dárků. A všem přítomným dospělím a dětem, kalendáře na rok 2011.


Obrazek

Obrazek

 V neděli proběhlo kolem desáté hodiny jenom krátké kolo obran, několik stopiček a po obědě příprava na cestu -  směr domov. Ještě přišla jedna dobrá zpráva - Petr Bakeš s Britou Lužická brána v neděli na ZKO Roudnice n.Labem složili zkoušku BH!

Děkujeme organizátorce Darje za jako vždy perfektní organizaci, volbu ubytování a za stálou její starost.

Víkend se povedl a doufám, že se všichni těšíte, tak jako já, na další akce, které nás čekají v roce 2011. 

                                                                    Míša Zubíková

 

první foto + video příspěvky od Dany Horychové zde
a od Míši Zubíkové zde

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

poděkování

(Luďka Kadeřábková, 8. 11. 2010 20:18)

Chtěla bych poděkovat za pozvání a všem účastníkům výcvikového víkendu v Maxově. Zvláště pak Darje Kahanové za skvělé zorganizování a zvolení super místa pro konání, chlapům figurantům za skvělý přístup a práci a fotografům Míše a Martinovi za ochotu nafotit mé pesany.Víkend mi byl přínosem + skvělá parta , co dodat.díky moc všem...