Jdi na obsah Jdi na menu
 


Následující článek vypovídá příběh o tom, co vše se může přihodit každému z nás a to nejen při bonitaci. Zhodnocení ponecháme na každém z Vás. Možná by tento příběh psaný z pohledu majitelky a chovatelky Romany Čermákové mohl posloužit k zamyšlení, jestli by nestálo za to, aspoň zkusit projednat, zda-li by tyto náhlé události neměly být podchyceny a ošetřeny v bonitačním řádu.

.

článek Romči Čermákové zde

.

29.3.2008 bylo předsednictvu RKČR předloženo rozhodnutí Bonitační komise. Žádost paní Romany Čermákové o přebonitování feny April Berix bez nutnosti složení další zkoušky z výkonu byla zamítnuta.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

možné to je

(Dáša Bezdíčková, 1. 4. 2008 9:49)

Možnost, že by se to mohlo vrátit tu je, ale spíš bych ji hlídala co se týká cest autem.Pokud ji máte v kleci, kde se nemůže posadit ani postavit, tak to nebezpečí tam bude.Pokud si přectavíte cisternu s vodou jak to vypadá, když se vjede do zatáčky, tak toto se deje se žaludkem a už je jen kousek k přetočení.Všimněte si, když bude pes v autě volně, nebo ve velké kleci, tak zatáčky(ty prudší)pokud se do nich vjede rychleji, tak se pes posadí, nebo postaví a sám vyrovnává.Podvědomě se brání, aby se mu neudělalo zle.
Já tu klec nemám, tak je vozím na sedačce, kde v klidu leží, ale tyto případy vyrovnávají a můžu říct, že i to naše 7 měsíční štěně.Jasně, že i rychlost přizpůsobujeme tomu, že vezeme psy.
Na vašem místě bych si dávala pozor hlavně u převozů, ale teď aspoň půl roku bych ji nenechávala bez dozoru po jídle, pokud běhá, nebo bych ji po tom jídle zajistila klid, aby nemohla lítat.
Nebude to tak hrozné, ale tu chvilku bych ji hlídala.
Jinak Vám holky přeju hodně úspěchů a ať je vše v pohodě.

zarazilo mne

(Čermáková, 31. 3. 2008 9:15)

Děkuji moc za vaše názory.
Samotnou mne zarazilo to,že pan MVDR.Sedlář se na fenu, když jsem ho o to slušně požádala, nešel ani jako veterinář podívat. Přímo mi řekl" tak jestli je to takhle-tak vemte fenu a ihned jeďte na nejbližší veterinu.Ještě mi radil kam mám jet.Myslím si, že kdyby se na fenku alespoň šel podívat, ihned by poznal,že není něco s fenou v pořádku a jeho názor by byl možná jiný než dnes.Byla nafouknutá,apatická, nucení na zvracení, pěna u tlamy, teplotu)což vypadalo na částečné torzo žaludku.Ukažte mi na zvíře,které by si s nastupujícím částečným torzem kouslo. No nic, co se dá dělat- půjdeme na zkoušku a doděláme bonitaci.Jsem strašně ráda, že April je již dobrá, ale bojím se, že se to může vrátit a já nebudu na blízku.

Bonitace

(D.Bezdíčková, 27. 3. 2008 6:58)

Po přečtení článku a v jeho závěru mě šokovalo, že byla udělena známka z povahy.
V bonitační kom. byl přeci veterinář a ten pokud není slepý, tak by měl vidět, že se něco se zvířetem děje, že už vizuélně není v pořádku.Naopak bych brala, kdyby řekl Romče, aby s Aprilou odstoupila a velmi rychle jela na veterinu a ne udělit známku.
Většina z nás by vůbec neřešila, že se pes pozvrací a částečné torzo nepozná žádný, dokud se nezačne zvíře nafukovat.
V autě se Aprila rozhrkala, seskokem se to porovnalo, pozvracela se a tím odešly i plyny, teda většina plynů. Měla velké štěstí, že to takto dopadlo.Toto by mělo být jasné každému veterináři, ale panu Sedlářovi asi ne.Kde je jeho lidskost a profesionalita, pokud trvá na té známce a nechce povolit přebonitaci bez zkoušky.Jak může chtít potvrzení, že to tak bylo?Když věděl, že s fenou něco je, měl se na ni podívat, než odjeli, vždyť je doktor, ale to by bylo zadarmo, že?Tak raději bude chtít nesmyslné potvrzení.
Neovlivníme rozhodnutí bonitační komise.Teď stím nic nenaděláme, ale už nyní se můžeme připravit na schůzi, kde navrhneme tyto nepředvídatelné okolnosti dát do řádu, vždyť to není zas až tak časté, tak proč by se s tím nedalo zabývat hned na místě a ne pak to řešit .
Při té smůle, co holky měly, mohou mluvit o velikém štěstí, že to takto dopadlo a že je Aprila vpořádku a zase vesele kouše.
Strašně přeji Romče s Aprilou, aby zvítězila lidskost nad byrokracií.Pan Sedlář by měl jako doktor být rád, že to neskončilo na sále, ale musí jako odborník vědět, že středisko na kterém holky byly takové potvrzení dát nemůže.
Je na káždém z nás, jaký si uděláme obrázek o profesionalitě pana MVDr, já ho mám jasný a své zvíře bych mu nesvěřila.

reakce

(D,Mikesková, 20. 3. 2008 18:50)

Na bonitaci jsem byla jako divák a fenu paní Čermákové jsem viděla.Už při přepadu byla fena nesvá,skleslá. Evidentně nebyla v pořádku.Na hladké se opravdu rozešla a zůstala stát,to samé kontrolák bylo vidět, že feně není dobře a chce pryč.Šla jsem i za majitelkou k autu a fena v tu dobu na tom byla opravdu zle, sotva stála na nohou. To že měla p. Čermáková s fenou odstoupit před kousáním je sice pravda, ale těžko mohla posoudit stav feny , která do té doby byla bez obtíží.Nevím jak by komise hodnotila povahu, pokud by majitelka odstoupila po přepadu .Nechápu v čem je problém a proč nemůže fena bonitaci opakovat,bez vykonání další zkoušky. Stačil by trochu lidský přístup,ale ten se v žádné tabulce nenajde.